Pomimo łykania końskich dawek witamin i stosowania przeróżnych rytuałów, aby pozostać w topowej formie, rozchorowałem się. Zaowocowało to poruszeniem na blogu, małą rewolucją w jego wyglądzie i złożeniem kilku deklaracji przed samym sobą. Zamierzam więcej publikować, to jasne. Jak to wyjdzie? Zobaczymy w praniu. Na razie zbieram pomysły, szukam inspiracji. Skoro o tym mowa, to podrzucam kilka ciekawostek na ten miesiąc:
Teoria kategorii dla programistów
Bardzo przystępne wprowadzenie do teorii kategorii. Prawdziwa gratka dla pasjonatów programowania funkcyjnego, ale nie tylko. Na stronie autora dostępny jest kurs, książka, a także wykłady. Zdecydowanym plusem jest prosty język, mnóstwo przykładów i bogactwo zabawnych, ręcznie tworzonych ilustracji.
PS. Onomastyczna zbieżność pomiędzy mną a autorem jest zupełnie przypadkowa.
Advanced Design Patterns for DynamoDB
Nie najnowsza, lecz wciąż aktualna i dla wielu ikoniczna prezentacja dotycząca modelowania i przetwarzania danych z wykorzystaniem baz NoSQL. Samo mięso.
Imaginary Numbers Are Real
Seria „Imaginary Numbers Are Real” to seria filmów edukacyjnych o liczbach urojonych. Seria ta jest prowadzona przez dr. Welcha, który jest profesorem matematyki na Uniwersytecie Stanforda. Uwaga, wciąga!
Książka miesiąca: Piękno
Ksiażka Rogera Scrutona z serii „Krótkie wprowadzenie”, na którą składają się publikacje popularnonaukowe, które w przystępnej formule prezentują wybrane kwestie. Czym jest piękno i jaką rolę odgrywa w naszym życiu? Na te i więcej pytań odpowiedzi znajdziecie w książce. Swoją drogą, czy kod może być piękny? Spoiler: Okazuje się, że tak.
Dzięki za miłe słowa. WordPress wysyła mi pingbacks jak pojawia się link do mojego blogu. Ta potrójna zbieżność imienia, nazwiska i zainteresowań jest naprawdę zaskakująca.